Rose Town
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Plimbare sub clar de luna
Mancare! Icon_minitimeMier 25 Mai 2011, 04:39 Scris de Aly

» Ora de matematica
Mancare! Icon_minitimeMar 24 Mai 2011, 04:03 Scris de Alex

» Snow kiss...
Mancare! Icon_minitimeMar 24 Mai 2011, 03:57 Scris de Alex

» Asteptand sa inceapa filmul.
Mancare! Icon_minitimeMar 24 Mai 2011, 03:55 Scris de Alex

» Pune-mă la încercare ...
Mancare! Icon_minitimeLun 23 Mai 2011, 03:37 Scris de Aly

» Facand micul dejun.
Mancare! Icon_minitimeDum 22 Mai 2011, 23:39 Scris de Alex

» In pauza.
Mancare! Icon_minitimeDum 22 Mai 2011, 23:34 Scris de Alex

» Caldura...
Mancare! Icon_minitimeDum 22 Mai 2011, 23:09 Scris de Aiden

» # 69 :D
Mancare! Icon_minitimeJoi 12 Aug 2010, 04:35 Scris de Alex

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit


 

 Mancare!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Axel

Axel


Mesaje : 88
Data de inscriere : 08/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 20:30

S-a sunat de ora pranzului. In sfarsit, muream de foame. Nu mancasesi nimic toata ziua. Am iesit din clasa si m-am dus la cantina. Nu m-am grabit, chiar daca imi era foame. Dupa ce intru imi iau o tava si astept la rand. Erau doar cateva persoane in fata mea asa ca a mers repede. Mi-am primit portia de mancare. Nu arata chiar asa de bine dar imi era foame si nu aveam bani la mine. M-am uitat prin prejur, in cautarea unei mese goale. Am vazut masa mea preferata, cea de la geam, asa ca m-am asezat acolo. Imi placea sa ma uit pe fereastra atunci cand mancam
Sus In jos
Kriss

Kriss


Mesaje : 49
Data de inscriere : 09/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 21:17

Ies din clasa si fug spre cantina,fiindu`mi foame.Mi`am luat o tava,asteptand la rand.Era atata lume,prea plictisitor sa stau sa ii astept pe toti cum sa se hotarasca ce sa isi ia.Am cascat,auzindu`mi din cand in cand stomacul meu ce imi cerea mancare,asa ca m`am ingramadit mai in fata,ajungand imediat aproape.Mi`am pus mancarea mea preferata pe tava ,holbandu`ma la ea.Aproape salivam.M`am dus in mijlocul cantinei,cautand o masa goala,dar toate erau ocupate cu cate vreo 3-4 persoanala masa.
-D'oh!Va trebui sa mananc in picioare?murmur,analizand din nou mesele.Observ una unde era decat un tip,exact masa de langa geam.M`am apropiat de el,stand in fata unui scaun.
-Hey,pot sa stau aici?l`am intrebat,afisand un zambet.
Sus In jos
Axel

Axel


Mesaje : 88
Data de inscriere : 08/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 21:45

M-am apucat de mancare, chiar daca nu parea gustoasa la gust era minunata. De la prima inghititura mi-a aparut un zambet dulce si larg, ca de copil.Mai aruncam cate un ochi prin cantina. Se aglomerase destul de tare. Se parea ca la toti le era foame. Cam toate mesele erau ocupate. Chicotesc si-mi mut privirea spre geam. Peisajul era ceva obisnuit, strada de langa scoala. Mai nimica interesant, dar cateodata treceau motociclisti si asta imi placea.Cand am auzit ca cineva vorbea cu mine mi-am indreptat atentia spre acea persoana.Inainte sa raspund l-am privit din cap pana-n picioare si am zambit, oprindu-mi privirea pe fata sa.
-Da.ii raspund la intrebare, inca privindu-l
Sus In jos
Kriss

Kriss


Mesaje : 49
Data de inscriere : 09/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 21:52

Tipul parea ocupat cu privitul pe fereastra,asa ca mi`am indreptat si eu capul acolo,dar nu mi se parea ceva interesant.Doar niste masini si oameni afara.I`am auzit raspunsul,asa ca m`am asezat pe scaunul de langa masa,fiind in fata lui.Mi`am pus tava pe masa si am privit mancarea,apoi m`am uitat la tip.
-Mersi!Mesele sunt toate ocupate.
Am dat din umeri si am mai privit o data prin incapere,vazand multi care stateau in picioare.Ar fi trebuit sa mai aduca mese si scaune in cantina.
-Nu o sa fiu prea vorbaret,poti sa iti imaginezi ca nu sunt aici,ii zambesc si incep sa mananc.
Sus In jos
Axel

Axel


Mesaje : 88
Data de inscriere : 08/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 21:57

Cand da sa se aseze imi mut iarasi privirea spre geam. Stiam ca in jurul orei asteia trebuiau sa treaca motociclisti. Cand baiatul imi multumeste imi indrept privirea spre el.
-Cu placere.ii rostesc zambind inainte sa mai spuna ceva.
Privesc o data cu el prin cantina. Parca imi era mila de aia care stateau in picioare dar oricum nu era problema mea. Il privesc pe baiat cand vorbeste.
-Nu ma deranjeaza daca vorbesti!zambesc. Mi-ar conveni chiar, e naspa sa mananci cu cineva si sa fie liniste!ii zic pastrandu-mi zambetul pe buze.Dar daca nu esti prea vorbaret din fire asta e. ridic din umeri
Sus In jos
Kriss

Kriss


Mesaje : 49
Data de inscriere : 09/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:03

Bine ca apucasem sa mananc,mai aveam putin si ma trezeam pe jos prin cantina,lesinat de foame.Nu ca as fi patit`o,dar asa ma simteam.Imi ridic capul asupra lui,luand un servetel de pe masa.
-Hmm..Poi hai sa facem cunostinta,eu sunt Kristopher,dar imi poti spune Kris,e mai simplu de pronuntat.
Parca ma cunostea destul de bine,pentru ca nu eram tipul prea vorbaret,care sa vorbeasca intr`una,dar aveam momente cand nu ma simteam in largul meu daca nu vorbeam.
Sus In jos
Axel

Axel


Mesaje : 88
Data de inscriere : 08/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:05

-Axel.ma prezint zambind apoi mai iau cateva guri din mancare.
Mai arunc o privire pe afara si apoi o intorc spre baiat.
-Si cati ani ai?il intreb curios caci parea mai mare decat mine.
Nu prea nimeream varsta persoanelor si nu m-as fi mirat daca era de aceeasi varsta sau chiar mai mic. In timp ce-i asteptam raspunsul mi-am scos telefonul. Am aruncat o privire la ceas si l-am bagat inapoi in buzunar.
Sus In jos
Kriss

Kriss


Mesaje : 49
Data de inscriere : 09/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:11

M`am sters cu servetelul,apoi l`am aruncat,terminand de mancat.Nu mancasem tot,probabil din cauza asta mi se facea des foame,pentru ca nu mancam destul.
-Saptispe ani,am mormait,incepand sa ma enerveze intrebarea asta,pentru ca de obicei cine mi`o punea era mai mare decat mine.
Sus In jos
Axel

Axel


Mesaje : 88
Data de inscriere : 08/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:13

Se parea ca iar ma inselasesi. Baiatul nu era mai mare ca mine, ci de aceeasi varsta.
-Si eu la fel!spun zambind. Nu mananci tot?il intreb observand ca inca mai avea mancare pe tava.
Mai iau cateva guri si-mi termin mancare. Imping tava in dreapta mea si-mi pun coatele pe masa, sprijinindu-mi capul in palme.
Sus In jos
Kriss

Kriss


Mesaje : 49
Data de inscriere : 09/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:22

Am zambit si mai larg cand am auzit ca era de aceeasi varsta cu mine.Acum ma simteam mai in largul meu.M`am lasat pe spate,cu scaunul,dar nu mult.Nu doream sa cad pe jos prin cantina.
-Neah,nu mai pot!Apropo,in ce clasa inveti?Nu te`am mai vazut.
Sus In jos
Axel

Axel


Mesaje : 88
Data de inscriere : 08/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:23

-Se poate spune ca-s cam nou!zambesc privindu-l.
Ma pun pe gandit, nu mai stiam sigur litera clasei mele.
-A. zic deodata, amintindu-mi. Tu?il intreb curios
Sus In jos
Kriss

Kriss


Mesaje : 49
Data de inscriere : 09/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:28

Probabil era si mai nou decat mine,pentru ca nic eu nu ma mutasem de mult timp la academie.
-Eu B,am mormait,aducandu`mi aminte ca profesorii erau diferiti.Nu`i asa ca aveti profesori de treaba?Pff..noi,deloc.
Sus In jos
Axel

Axel


Mesaje : 88
Data de inscriere : 08/08/2010

Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitimeMier 11 Aug 2010, 22:31

Ma pun pe gandit, incercand sa-mi amintesc profii.
-Unii sunt de treaba, dar altii lasa de dorit. zambesc. Cel mai naspa e proful de chimie! Is oribile orele cu el, plictisitoare de adormi!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mancare! Empty
MesajSubiect: Re: Mancare!   Mancare! Icon_minitime

Sus In jos
 
Mancare!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Rose Town :: Academy :: Cantina-
Mergi direct la: